Dziennik rozterek - Michał Horbulewicz

Michał HorbulewiczDziennikarsko dojrzewałem na łamach „Pod Wiatr” (1994-2004). Byłem pomysłodawcą i współautorem cyklicznego magazynu młodzieżowego (Studio Plus Dwa) w Radio Plus Bydgoszcz (1997-2000). Przez kilka lat współpracowałem z TVP (2000-2007), najpierw z ośrodkiem w rodzinnej Bydgoszczy, jako dziennikarz i prezenter, potem z TVP1. W 2003 roku zainicjowałem i koordynowałem projekt „Fairmedia – etyka młodych dziennikarzy”, w tym konferencję „Warsztaty etyki” oraz seminarium „Obywatel (czy) dziennikarz?”.

Jestem absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadziłem zajęcia w wyższych szkołach niepublicznych w Krakowie (2005-2006) i Warszawie (2007). Szefowałem działowi mediów w agencji public relations (Faiz, 2007-2008). W 2009 roku związałem się z Fundacją Nowe Media, gdzie przez pięć lat działania animatorskie łączyłem z koordynacją projektów edukacji medialnej, w szczególności pierwszych trzech edycji Olimpiady Medialnej. Od 2014 r. pracuję w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie m.in. koordynowałem prace nad multiplatformą edukacyjną „Żydowska Warszawa”: www.warsze.polin.pl.

W przerwach między snuciem refleksji staję się redaktorem, moderatorem bądź zaangażowanym obywatelem. Wobec mediów zachowuję spory krytycyzm, choć pozostaję pod ich urokiem. Z ducha jestem stronnikiem praw człowieka, radia z rozumną treścią, muzyki klasycznej i jazzu. Serce dzielę między Bydgoszcz i Warszawę. Lubię podróżować – najchętniej nad morze i najlepiej wygodnie. No i złapałem bakcyla latania – byle częściej, byle dalej.

W sieci
+ Facebook + Twitter + Goldenline + Flightdiary

W podróży
Mapa z głównymi przystankami wypraw – bliższych i dalszych – poza granice Polski, od pierwszej (w 1997 roku) do ostatnich. Cieszą bez końca, wciąż mało.